Płyta fundamentowa bez ogrzewania
Płyta fundamentowa bez ogrzewania
Podczas budowy różnego rodzaju obiektów niezwykle ważna jest kwestia fundamentu. Może on być wykonany z zastosowaniem różnych technologii, z których nowoczesnym rozwiązaniem posiadającym wiele zalet jest płyta fundamentowa. Bez ogrzewania, z ogrzewaniem elektrycznym czy wodnym, w niemal każdym przypadku jest to rozwiązanie korzystniejsze od tradycyjnych ław fundamentowych i coraz chętniej wybierane przez inwestorów budujących zarówno domy, jak i innego rodzaju obiekty.
Czym jest płyta fundamentowa?
Płyta fundamentowa to rodzaj fundamentu, którego zadaniem jest przekazywanie obciążeń wywołanych przez ciężar budynku bezpośrednio na grunt. Zasadniczo płyta fundamentowa składa się z trzech warstw:
– podbudowy,
– izolacji termicznej,
– żelbetu.
Podbudowa to sypki materiał mineralny znajdujący się na spodzie płyty fundamentowej. Jej głównym zadaniem jest przenieść ciężar budynku na grunt rodzimy i zapewnić stabilne podparcie dla kolejnych warstw. Aby to uzyskać, podbudowa powinna być odpowiednio zagęszczona. Wymagany stopień zagęszczenia określa wskaźnik zagęszczenia Is>0,95.
Izolacja termiczna szczególnie wyróżnia płytę fundamentową, ponieważ eliminuje wszystkie mostki termiczne i doskonale zabezpiecza budynek przed utratą ciepła. Wymaganą cechą izolacji termicznej w płycie fundamentowej jest niska nasiąkliwość (hydrofobowość) określana parametrem WL(T) jego wartość nie powinna przekraczać 5%.
Żelbet jest głównym elementem konstrukcyjnym. Rozprasza skupione naciski ze ścian i słupów i przenosi je na sprężyste podłoże izolacji termicznej. Żelbet płyty fundamentowej najczęściej wykonany jest z odpowiednio zaprojektowanego zbrojenia prętami żebrowanymi zalanego betonem klasy C20/25, C25/30 lub wyższej dodatkowo powinien mieć wodoszczelność najmniej klasy W8. Płyta fundamentowa bez ogrzewania to obecnie najczęściej polecana opcja w budownictwie energooszczędnym, prefabrykowanym, ale też pasywnym.
Płyta fundamentowa bez ogrzewania znacznie podnosi poziom energooszczędności budynku i doskonale zabezpiecza przed wychłodzeniem bryły. Takie działanie bezpośrednio przekłada się więc na znaczne oszczędności związane z ponoszonymi co roku kosztami ogrzewania.
Czy płyta fundamentowa bez ogrzewania to dobry wybór?
Płyta fundamentowa bez ogrzewania to w porównaniu z tradycyjnym fundamentem znacznie mniejsze obciążenie w przeliczeniu na cm2, ponieważ rozkładane jest ono na całą powierzchnię płyty. Jest to również rozwiązanie zapewniające znacznie lepszą izolację termiczną i przeciwwilgociową, która jednocześnie jest też łatwiejsza w wykonaniu. Płyta fundamentowa bez ogrzewania, jak i z ogrzewaniem wykazuje też wyraźnie mniejszą podatność na osiadanie, a jej budowa trwa krócej.
Dzięki zastosowaniu płyty fundamentowej jednocześnie powstaje też podłoga na gruncie. Wykonanie takiego rozwiązania nie wymaga przeprowadzania głębokich wykopów i w wielu przypadkach może być umiejscowiona już na głębokości 30 cm. O ile w przypadku tradycyjnego fundamentu ważny jest rodzaj podłoża, o tyle płyta fundamentowa bez ogrzewania nie wymaga aż tak restrykcyjnych uwarunkowań. To również idealne rozwiązanie w przypadku, gdy bryła domu lub planowanego budynku jest dość skomplikowana i wymaga zastosowania wielu ścian konstrukcyjnych. Odpowiednio zaprojektowana płyta fundamentowa ma wytrzymałość dostosowaną do konstrukcji budynku, nie jest potrzebne zastosowanie dodatkowych ław fundamentowych i ponoszenia w związku z tym kolejnych kosztów.
Nasza firma wyróżnia się solidnością i najwyższą jakością wykonywanych usług. Posiadamy ogromne doświadczenie i szerokie grono zadowolonych z naszych usług Klientów, do których mogą niedługo dołączyć także Państwo. Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą płyt fundamentowych z ogrzewaniem wodnym lub elektrycznym.
Czekamy na Państwa pytania, na które nasi specjaliści postarają się wyczerpująco odpowiedzieć. Chętnie porozmawiamy o Państwa projekcie i planach oraz dobierzemy najlepsze rozwiązanie w kwestii odpowiedniego fundamentu.
Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą płyt fundamentowych z ogrzewaniem wodnym lub elektrycznym.
Płyta fundamentowa
Najważniejsze zalety
Oszczędzasz
czas
Większość płyt fundamentowych wykonuje się w ciągu 6 dni. Tradycyjne fundamenty buduje się nawet 5 razy dłużej.
Oszczędzasz pieniądze
Płyty fundamentowe oddawane są z instalacjami podposadzkowymi. To etap budowy dalej niż w przypadku tradycyjnego fundamentu.
Zbudujesz na trudnym podłożu
Płyta fundamentowa może być stosowana na działkach z wysokim poziomem wody gruntowej bądź tam, gdzie w obrębie jednego obiektu budowlanego występują zróżnicowane grunty.
Oszczędzasz na eksploatacji
Płyta fundamentowa zapewnia lepszą izolację niż tradycyjne fundamenty. Lepsza izolacja to niższe koszty ogrzewania.
Dlaczego warto wybrać Watradom?
Nie masz projektu płyty fundamentowej? Podpisz z nami umowę, a za darmo przygotujemy projekt dopasowany do Twoich potrzeb. Dołączymy także pełną dokumentację architektoniczną przygotowaną w systemie CAD.
Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która wykonuje 100% prac związanych z płytą fundamentową. I z tego powodu nasza gwarancja jest nie do podważenia.
Podpisując umowę otrzymujesz pisemną gwarancję niezmienności ustalonej ceny. W trakcie realizacji usługi nie zaskoczą Cię więc żadne ukryte i dodatkowe koszty związane ze zmianami rynkowych cen materiałów.
Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy z wykształceniem inżynieryjnym i wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Ponadto bardzo duży nacisk kładziemy na komunikację z klientem, co ułatwia obu stronom uzyskanie najlepszych efektów.
Jesteśmy pewni naszych realizacji dlatego otrzymujesz 30-letnią gwarancję na płytę fundamentową. Zapewniamy również 5-letnią rękojmię na prace budowlane oraz 2-letni serwis naprawczy.
Opinie o WatraDom
Gotowa już w 6 dni
Monika i Jarosław Pietraszek
Aug 17, 20
Zdzisław Kaczmarek
Aug 18, 20
Marek Budny
Aug 19, 20
Budujemy płyty fundamentowe w całej Polsce
Płyta fundamentowa - cena. Kalkulator online.
Sprawdź koszt płyty fundamentowej online. Wybierz rodzaj budynku i powierzchnie a natychmiast zobaczysz jaka jest cena płyty fundamentowej. Koszt budowy wraz zofertą prac błyskawicznie otrzymasz na swój email. Kalkulator ceny płyt fundamentowych Watradom™ używa tylko aktualnych cen materiałów.